Шість СТОП-фраз для рекрутерів: що не можна говорити кандидату

 

Вчитися мистецтву діалогу можна все життя, адже воно охоплює комунікаційні навички, такт, емпатію та інші тонкі матерії.

1. «Давайте розпочнемо співбесіду тут, у ліфті»

Звучить дивно – але є рекрутери, які влаштовують стрес-співбесіди кандидатам прямо в ліфті. «Не варто з порогу налітати на пошукача з запитаннями. Часу завжди замало. Але приділіть хвилинку small talk, дозвольте людині налаштуватися. Також варто нагадати ключові моменти про компанію та позицію – і тільки тоді переходити до запитань. Співбесіда – це двостороння комунікація, а не допит».

2. «Помовчіть – мені телефонує турагент»

Рекрутер мусить із повагою ставитися до часу кандидатів – це стосується, наприклад, запізнень та особистих справ під час інтерв’ю. «Водночас усі ми – живі люди: і кандидат, і HR можуть затриматися в «заторі» чи на попередній зустрічі, або під час інтерв’ю чекати на дзвінок. Достатньо просто попередити про це співрозмовника. Але точно не варто переглядати повідомлення в месенджері та таємничо посміхатися, поки кандидат розповідає вам про свою мотивацію».

3. «Та що ви про це знаєте?»

Якщо інтерв’юєр помічає дефіцит знань чи інші недоліки кандидата – це не привід для пресингу, зверхньої розмови та образ. Особливо, якщо на зустріч прийшов недосвідчений фахівець, який робить перші кроки в кар’єрі й вчиться продавати свої навички. «Доброзичливо запропонувати конкретні рекомендації щодо того, як покращити ситуацію – можна: тоді є шанс, що коли сьогоднішній junior стане senior-ом, він згадає про вас із вдячністю, або навіть повернеться в новій ролі. До речі, часто така ситуація – це недопрацювання самого рекрутера: коли не помітив у резюме, що кандидату не вистачає навичок, або не знайшов часу на телефонну співбесіду».

4. «А що там у вас на особистому фронті?»

Запитання особистого характеру – наприклад, про родину чи стосунки, на співбесідах ставлять часто, і в цьому є сенс: ми працюємо не тільки з набором навичок, а з людьми, і компаніям важливо усвідомлено формувати команди. «Проте варто пояснювати, чому саме ви ставите такі питання – наприклад, тому що хочете більше дізнатися про потенційного колегу, його цінності та інтереси. А також враховувати, що не всі готові одразу відкритися і розповісти про своє приватне життя. І до цього варто ставитися з розумінням».

5. «А пристойного костюма у вас не знайшлося?»

Йдеться про некоректне використання стрес-інтерв’ю. Щоб використовувати елементи стрес-інтерв’ю, необхідно точно знати ціль, яку переслідуєш: чи дійсно це необхідно на певній позиції? І робити це кваліфіковано. А краще – не робити взагалі: це може зруйнувати бренд роботодавця вщент.

6. «Ми не знайомі – зарано говорити про гроші»

За виключенням конфіденційних даних та комерційних таємниць, немає жодного сенсу приховувати щось від кандидата або спотворювати інформацію. Не варто обіцяти, що людина буде цілий день надувати рожеві кульки та пити каву, якщо це не так. Кандидат все одно дізнається правду і піде – розчарований і з відчуттям, що його обманули.

Домовлятися варто напочатку. Краще одразу на співбесіді озвучити не тільки переваги, а і певні складнощі, з якими доведеться мати справу. Це також своєрідна перевірка мотивації кандидата та його бажання долучитися до вашої команди.

prohr.rabota.ua

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }a:link { color: rgb(0, 0, 255); }

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад